Jump to content

Dat Was Even Schrikken


Black Jackie
 Share

Recommended Posts

Mjah,

ik wil het volgende toch even met jullie delen.

Vorige week was onze kleine meid van 13 maanden verkouden, niets aan de hand zou je denken, maar helaas had ze er ook wat koorts bij. Aangezien de koorts aan bleef houden, zijn we toch even langs de huisarts gegaan en hebben daar een anti biotica kuurtje meegekregen.

Deze braaf gegeven (ook al vond Joanna het niet fijn), waarna ze keurig haar drinken opdronk en/of haar eten at. Wel iets minder dan normaal, maar wat wil je als je keeltje zeer doet.

Het ging allemaal weer een stuk beter, het snotteren was nagenoeg over, allen het hoesten bleef wat aanhouden, maar ja dat is bij een volwassenen ook niet binnen een week weg.

Maandag avond wilde ze der avond fles eigenlijk niet drinken, ook dit komt wel vaker voor dus, hup.. na wat slokjes naar bed.

Toen werd ze dinsdag ochtend ineens eerder wakker dan normaal, en naast haar in bed een grote gele vlek.. Ze had overgegeven. Na meting was ook de koorts weer terug en het meissie was gewoon ziek... alles wat we der probeerde te geven kwam er net zo hard weer uit, water, sap melk, koude thee.. you name it.

Toch even langs de huisarts... en na wat medicijnen zou het beter moeten gaan, nou .. niet echt.. het braken bleef, zo ook de diaree. Ze dronk nog nauwelijks.. en dat laatste baarde ons de meeste zorgen. Binnen 12 uur, 3x langs de huisarts/huisartsenpost. Ze konden het niet verklaren, want telkens als we daar kwamen, was de koorts behoorlijk gezakt en was ze weer heel levendig. Woensdag was nog erger dan dinsdag, dus hup weer naar de huisarts.. weer kon hij niets vinden en daar was ze redelijk aanspreekbaar. later op de dag werd ze duffer en duffer.. rond etens tijd knapte ze weer wat op.. dus dachten we op de goede weg te zijn... maar niets is minder waar.. ze zakte weer verder in. Woensdag avond wederom naar de huisartsenpost, inmiddels leek het wel of ze stoned was... en riep de huisarts van de huisartsenpost direct de kinderarts erbij.

vuurrood gezicht, koude en blauwe voetjes en handjes.. kortademig.. dat kon niet goed zijn.

Dat bleek uiteindelijk ook wel, want ze had te kort vocht (lichte vorm van uitdrogingsverschijnselen) en een mogelijke longonsteking, rota virus, of gewoon buikgriep, dat wisten ze nog niet met zekerheid.. maar genoeg redenen om der een nacht daar te houden. De koorts was in korte tijd van 39,6 naar 40,6 gegaan en kreeg op weg van de SEH naar de kinderafdeling een koorts-stuip aanval.. als er iets niet leuk is om te zien bij je kindje.. is dat het wel.

Op de afdeling heeft ze gelijk een sonde in der neus gekregen om vocht toegedient te krijgen (maagsonde) en dit vocht hield ze aardig binnen. (ze kreeg ook medicijnen inmiddels tegen het braken en in het vocht zat zogehete ORS wat extra mineralen enzo zijn, zoals in sportdrank)

Donderdag (gister dus) hield ze alles binnen, inmiddels had ze zelf de sonder er al uit getrokken en was ze al van de monitor af. Paracetamol tegen de koorts, want deze was ook weer op gedoken. Ze hield alles binnen, water wilde ze niet echt, maar tegen de avond kon ze koude thee goed hebben, Dus een melk fles geprobeerd.. en ..... de nacht doorgeslapen.

Vanmorgen nog een melkfles, maar deze was blijkbaar toch te veel voor der, want wederom heel der bed onder gespuugd )-:

Na een 2 uurtjes wilde ze weer wat drinken.. en zelfs een paar hapjes vla. De koorts is (zonder paracetamol) weggebleven.. en het lijkt momenteel allemaal weer de goede kant op te gaan, sterker nog. Ze mag als ze een beetje wil blijven drinken vandaag, vanavond alweer naar huis.

Tot zover even.

We hadden ons verheugd op de toerrit, maar die slaan we nog maar even over. Ik ben doodop van 3 gebroken nachten, en Jur is ook nog eens verkouden en niet lekker .. dus ehhm volgende keer beter..

Link to comment
Share on other sites

We zijn inmiddels weer thuis,

nog steeds wil ze niet echt door drinken en eten..

Ze wil alleen maar slapen slapen en slapen...

laf en toe spelen maar zoals onze lieve meid altijd was is ze niet... en dan zal nog wel effe duren ben ik bang... hoop dat het morgen beter gaat anders zullen we maandag toch weer moeten gaan bellen ben ik bang..

bedankt voor de reactie's

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...