

TristanT
Active users-
Posts
711 -
Joined
-
Last visited
TristanT's Achievements

Fiesta Regular (8/22)
-
Omdat ik al een tijdje geen Fiesta meer heb en mijn berging vol ligt gaat alles weg. Dit betekend niet dat er geen redelijk prijs voor gevraagt gaat worden. Bedenk wat je er voor wilt geven en wat de waarde is voordat je een bod uitbrengt. Interesse? Stuur een DM, reply krijg ik vaak extern geen bericht van en ik kijk bijna niet meer op het forum. Vragen naar de prijs kan maar dan krijg je de marktplaatsprijs ipv de Forumprijs. Fiesta Mk7.5, de volgende onderdelen worden liefst niet los verkocht: maar als geheel Bezel radio Knoppen voor Mk7.5/Sync 1.1 met navigatie, C1BT-18K811-RA Display met houder, navigatiekaart ontbreekt, F1BT-18B955-DC Top bezel voor sync 1.1 kleurenscherm, C1BB-A945N56 Sync 1.1 module Fiesta Mk7.5 Losse onderdelen: Mk7.5 BCM (DN1T-18K600-JG, HW08, SW 10.01) Fiesta Radio (GEEN DAB) E1BT-18C815-GL Fiesta Radio (WEL DAB) E1BT-18C815-HL Fiesta Mk8 (of compatible): Scherm + knoppen H1BT-18B955-FD (stof en vingerafdruk niet inbegrepen, geen krassen, seal broken wegens interne inspectie na koop) Display kabel, ik weet niet 100% zeker of die voor een fiesta mk8 is. Code K1BT-14F664-BA Sync module, let op: de kabels zijn een connector voor een sdcard reader zodat je de flash storage van de module kan uitlezen. Als je niet snapt wat dit is wil je dit niet hebben. De SD reader aansluiting heb ik ergens liggen, word naar gezocht maar het maakt een breakout in ieder geval stukken makkelijker. Extern heeft module lichte brandschade, intern is hij in orde (behalve wat roest door die brandschade) H1BT-14G371-FEC. Installatie is Sync 3.4, configuratie is onbekend. Losse onderdelen voor andere dingen (Bijvoorbeeld Mk7.5 Sync 3 upgrade) Sync 3 module, komt uit een Ford Courier welke ongeveer gelijk is aan een Mk7.5 qua electronica. Deze bevat de originele firmware (sync 3.0) en is opgevoed voor een Mk7.5. Dit is een navigatie unit (64GB). Focus knoppenset (kan gebruikt worden voor een Mk7.5 sync 3 upgrade of voor te testen zoals ik heb gedaan) niet in bijzonder goede staat maar werkt. Ford "Fiesta 2017" wiring diagrams. Let op, dit is de Amerikaanse fiesta. 95% hetzelfde als de EU Mk7.5 maar niet helemaal (sommige draadkleuren zijn anders en enkele dingen zitten niet iets anders vast). Leuk voor de hobbyist.
-
Excuus, ik had de reply niet gezien (DM's worden ook gemaild). Banden zijn ondertussen verkocht, topic mag op slot
-
Set is verkocht
-
Als de je denkt dat de update F11 is en hij aangeeft F10 dan is de update gefaald. Dit kan heel veel redenen hebben. Mijn advies is om eerste de boel te resetten (NIET Factory reset maar gewoon het sync systeen herstaten, google dit als je niet weet wat te doen). Wellicht pakt hij dan de update wel. Een nachtje geparkeerd laten heeft meestal hetzelfde effect. Als dat niet werkt en je bent zeker dat de update die je hebt valide is en zou moeten werken op jouw versie: nogmaals de stick er in doen en kijken wat er gebeurt.
-
De Fiesta is geen feestje meer, deze is overgedragen aan de dealer. Ingeruild voor een PHEV Kuga (ander kaliber, want andere noodzaak). Mocht iemand nog vragen hebben over technische details die ik ooit gepost heb dan kan je altijd een bericht sturen of een @ mention maken. Kan wel even duren voordat ik antwoord. Voor diegene die een Sync 3 upgrade willen doen op een Mk7.5, als je het zelf wil proberen wil ik vragen graag beantwoorden, als je wat minder zelf-klussend bent probeer eens bij @Alex16S For the international viewers (for those few willing to attempt Sync 3 upgrades on Mk7.5s): If you want to do yourself ill try to answer, otherwise contact @Alex16S
-
Slecht ontvangst fietsa mk7
TristanT replied to Underdogg's topic in In car entertainment en beveiliging
Met loshalen was ik niet helemaal duidelijk: Ik bedoel wel aan de radio laten zitten maar de voet + kabel los van het chassis. Wellicht wat veel werk, makkelijker te doen met een losse antenne als je die hebt, dan weet je in ieder geval dat het niet aan de radio(s) ligt en kan je controleren of de ruis niet via een ander kanaal de radio in komt. -
Slecht ontvangst fietsa mk7
TristanT replied to Underdogg's topic in In car entertainment en beveiliging
Kort verhaal: Antenne lekt ergens signaal -> Makkelijk te controleren: Haal de antenne <volledig!> los van de auto -> ontvangst beter, dan lekt er ergens iets naar de massa. Blijft het hetzelfde of word het slechter, is het een ander probleem. Lang verhaal: xenon heeft (mits niet de extreem goedkoopste) een vorm van een ruisonderdrukker in de "ballast", an als bonus is het meestal verbonden met de massa dus je kan dat merken op de radio dat het ruis onderdrukt als er ergens ander ook een verbinding is met het radiosignaal (net als andersom met cheapo usb units met een 10-100khz spanningsregelaar met harmonieen in de FM frequenties en de boel verklooten), grote kans dat er ergens een massa <-> antenne verbinding is waardoor je gedoe krijgt. -
Je moet controleren of ze er werkelijk inzitten, voor zover ik weet is dat bij veel Mk7.5 fiesta's het geval maar als die er niet in zitten is het vrij kansloos en zal je ze zelf moeten inbouwen. Dus de Navigation Voice + en - op de radio en bij het scherm moeten aan elkaar verbonden zijn dus pin 6 op het scherm naar pin 4 op de radio en pin 12 op het scherm naar pin 5 op de radio , testen kan met een multimeter op piepstand. Als je een andere kabel hebt zitten op diezelfde pinnen op het scherm de achteruitrijcamera, of als je die niet hebt zit er of niets, of gaat het nergens heen.
-
Nee, die kabel is voor de RDS+TMC (radio data voor bijvoorbeeld file informatie de ene gaat naar de antenne, de andere de radio) . Je zal de instellingen moeten aanpassen via de OBD poort of iemand vinden die dit kan, blijkbaar is het bijna hetzelfde als met de Focus volgens het onderstaande topic, wellicht kan je op het focus forum meer vinden. Met apparte kabel bedoelde ik dat er in de 12 pins connector van het scherm twee kabels zitten die naar de radio gaan. Geen idee of die er standaard in zitten of niet, in het andere topic dat je gestart hebt staan de connectoren, dan kan je het controleren. Zie ook
-
Het controleren daarvan ook, ik post dit meer voor als iemand anders er naar zoekt. Het is een forum, gedeelde kennis e.d.
-
Beetje laat maar als je het hele onderdeel (als in het tellerhuis) er uit haalt kan je de voorkant er af halen en daarna het plastic (het is geen glas) van een ander er in zetten, of het hele voorstuk vervangen. Niet heel simpel maar te doen als je voldoende tijd hebt. Ik weet alleen voor een Mk7.5 hoe het elkaar zit maar ik kan mij niet voorstellen dat het voor een Mk7 anders is.
-
Kabel heb ik niet (je zal de hele boom moeten nemen) maar als je zelf wil klussen de connectoren: scherm radio (voor audio van scherm), pinnen 4/5 zijn nodig voor de audio.
-
Heb je de IPC (main) instellingen aangepast met Forscan? Het audio kanaal van de navigatie gaat via een apparte kabel naar de Radio en als dat verkeerd staat word de radio niet verteld dat hij daar naar moet luisteren en is het effect dat het niet door komt. Forscan -> IPC main -> Touchscreen -> moet 6 zijn (MFD 5), even van uit gaande dat het een Kleuren Navigatie is. Ja dit is Touchscreen en ja dit is raar.
-
Als er een slechte productierun zit bij de accufabrikant dan zou ik dat niet meteen uitsluiten dat het af-fabriek stuk is. Het zijn EFB of AGM accu's die moet je met iets meer respect behandelen dan de echte loodaccus dus ook meer ruimte voor fouten. Problemen klinken hetzelfde als mijn oude efb s/s accu, welliswaar een Mk7.5 dus geen mooie meldingen maar zelfde symptomen: s/s faalt, houd het niet super lang vol zonder rijden en soms acculampje. Na vervangen en resetten (BMS reset) alles weer ok en geen problemen. Die oude accu gaf na laden gewoon de juiste spanning en een discharge test buiten de auto was ook goed maar toch was het huilen met de pet op in de auto.
-
Dode hoek sensor installeren
TristanT replied to JeroenV's topic in Onderhoud, reparatie en problemen
Je hebt standaard piezo-electrische ultrasone zijsensoren die in de C-Segment wagens zitten als parkeerhulp maar er zijn geen aansluitingen op de Mk7/7.5 over om die te kunnen installeren aangezien de BCM module maar 8 aansluitingen heeft voor sensoren (4 voor + 4 achter). Volwaardige detectie zit in geen enkele Fiesta eerder dan de nieuwste Mk8 (zoek op BLIS en Cross traffic alert, dan heb je ook een waarschuwing in de spiegels bijvoorbeeld). De Mk7/7.5 hebben alleen ultrasone sensoren welke niet geschikt zijn voor dit doel als het voertuig beweegt of je meer dan 5-6 meter ver wilt scannen, iets dat radar sensoren dat wel zijn. De Mk8 in de nieuwste modellen hebben dit als optie. Het is niet reeel doenbaar om te zetten naar een Mk7/7.5. Als je dit echt wilt zou ik kijken naar aftermarket sensoren met een losse module. Waarschijnlijk kom je daar het verst mee met de grootste kans van success. Ik gok dat het zelf installeren van zij parkeer sensoren best te doen is (met een los kastje).